Etkinliklerimiz

Kırmızı Çilek Anaokulu’nda çocuklarımızın öğrendiklerini pekiştirmek, onların daha sosyal ve dışa dönük bireyler olmalarını sağlamak için her alanda etkinlikler düzenleriz.

Öğrenme ve pratik kazanmadaki en önemli yaşlarında çocuklarımızın bilgi birikimlerini, gözlem yeteneklerini, farkındalıklarını artıran onların yaşlarına uygun etkinlikler düzenler, aktiviteler yaparız.

Anaokulumuzda, çocuklarımızın her yıl düzenli diş ve göz sağlık muayeneleri yapılmaktadır.
Diş kontrolleri, okulumuza gelen diş hekimi tarafından yapılmaktadır.
Göz muayeneleri içinde çocuklarımızı göz kliniğine götürüyoruz.

Çocuklarımızla birlikte onların da hem eğlenip hem öğrenebileceği müze gezileri yapıyoruz. İstanbul Oyuncak Müzesi, Rahmi Koç Müzesi gezilerimizden örneklerdir.

Tarihi ve kültürel geziler çocuklarımızın merak duygularını ve kültürel birikimlerini artırır, dikkatlerini toplamalarına yardımcı olur ve öğrenme yeteneklerini geliştirir. Gezilerimizden bazıları; Atatürk Deniz Köşkü, Dolmabahçe Sarayı’dır.

Çocuklarımızla birlikte Kidzmondo, Vialand, Macera Adası, Legoland Discovery Center, Jurassic Park, Aqua Florya Akvaryum gezileri düzenliyoruz. Böylece çocuklarımız birlikte çok eğlenceli zamanlar geçiriyor.

Okulumuzda önemli gün ve haftaları etkinliklerle kutlarız. İtfaiye haftasında çocuklarımızla itfaiyeye gidiyoruz.

Çocukları için görsel sanatlar çok önemlidir. Hem duyarak hem görerek hem de deneyimleyerek öğrenmelerini sağlar. Çocuk tiyatroları ile çocuklarımızın birlikte hareket etme, uyum için bulunma, doğaçlama, sahneleme yetenekleri artar. Öğrenmeleri hızlanır.