Hakkımızda

Hayat dediğimiz yolculuğun ilk adımlarını, duru bir bilinçle atan çocuklarımızın aldıkları ilk eğitiminin de aynı durulukta olması, hem çocukların hem de yaşadıkları ailenin ve toplumun geleceklerini etkiler. Çocuklar, doğalarına aykırı düşmeyen bir eğitim sayesinde, öğrendikleri ile yollarını aydınlatırken, bizi biz yapan doğru ya da yanlış, acı veya tatlı insan hallerinin çocukçasıyla tanışarak, içinde bulunduğumuz bu hız çağında, onların içinde, hayat boyu hep ihtiyaç duyacakları iç sükûnete de kapı aralayacaktır.

Özel Kırmızı Çilek Anaokulu, çocukların sadece vakit geçirdikleri yuva, kreş, çocuk evi, gündüzbakımevi değildir. Kırmızı Çilek, okul öncesi eğitimde Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı “eğitim” sistemiyle beraber yine anaokulları için hazırladığı “öğretim” sistemini de büyük bir başarı ile uygulayan bir okul öncesi eğitim ve öğretim kurumudur.

Kırmızı Çilek’te; kreş, çocukevi, yuva, çocuk bakımevleri’ nin üzerinde bir eğitim ve öğretim mevzuatı uygulanmakla beraber, tamamen Milli Eğitim Bakanlığı’ nın okul öncesi eğitim ve öğretim sistemi uygulanmaktadır.

Hayatın özünden kaynaklanan doğrular, ona sahip olan insanların değerini sürekli arttıra gelmiştir. Bu yüzden Kırmızı Çilek’te okuyan öğrencilerimizin eğitimine ve özellikle öğrenimine büyük önem verilmektedir. Kırmızı Çilek’te eğitim ve öğretim gören çocuklarımızın, kişilik gelişimlerini iyi uygulanan bir eğitim yoluyla yönlendirerek, kalıcı olumlu davranış değişiklikleri kazandırarak, çocuklarımızı geleceğe hazırlamak, ve onların yaşadıkları zamana değer katan bireyler olmaları için ilk tohumları atmak bizim en büyük hedefimizdir. İşte tam da bu sebeple anaokulumuza gelen her öğrenci bizim için işlenmemiş mücevher değerindedir.

Evrensel insani değerleri ilk sırada tutarak, çocuklara kendilerinin dışında başka hayatların da olduğu gösterilerek, kendi kıymetlerini fark etmeleriyle beraber, kıymet vermeyi de öğreterek düşünce ve hayal alanları genişletilmektedir.

Kırmızı Çilek’te eğitim alan tüm öğrencilerimiz; yaşayarak öğrenme, öğrenirken eğlenme sistemleri kullanılarak anaokulları seviyesinde eğitim ve öğretim almaktadırlar. Kırmızı Çilek geleceğimiz olan çocuklarımızı, Ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek bireyler olarak yetiştirmek için çabalamakta, iyi ve doğru uygulanan eğitim ve öğretimin gelecekte bizleri daha refah ülkeler seviyesine çıkaracağını düşünmektedir.

On yıllık tecrübesi ve “insan”a olan sarsılmaz inancıyla, Kırmızı Çilek, köklü bir geçmişi güçlü bir geleceğe taşımak için hizmete devam ediyor.

Çocuklarımızı çok seviyor ve siz değerli velilerimizi okulumuza kahve içmeye bekliyoruz…

Kırmızı Çilek Anaokulu